| Airplane a întrebat:

Imi puteti da idei pentru o compunere numita"Luna de sub stele" Ce as putea scrie? Daca m-ati ajuta si cu un inceput? Dau FUNDA!

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

La ora asta compunere?
nu mersi, ma duc sa ma culcrolling on the floor

| Static a răspuns:

Bn, te ajut eu. Te ajut pentru ca vreau si am imaginatie big grin. Nu ma dau mare :p >>>> : Luna de sub stele. Cand se asterne noapte peste cer, tot pamantul se intuneca. Sus, pe cer, incep a aparea stralucitoarece corpuri ceresti numite Stele. Fiecare stea straluceste in timpul noptii, ca niste candele micute, acoperind cerul. Imediat ce stelele isi fac aparitia, in urma lor vine si Luna. Doamna Luna, Regina Noptii, Stapana intunericului, Sefa stelelor, oricum i-ai spune, ea tot acolo ramane. (scuze a iesit rima aici :p ) Lumineaza-n noapte, si ne vegheaza cand noi suntem in lumea viselor. :p. Cam atat, restul te mai gandesti uwinking. O poti reface daca nu iti convine cevawinking. fundita? big grin

| Andrei_2426 a răspuns:

Luna de sub stele!
un loc unde doi tineri indragostiti se intalnesc pe ascuns, isi vorbesc, se saruta, dar nimic mai mult. familiile lor certanduse ei nu puteau fii impreuna si de aceea ei se italneau pe ascuns, intr-un loc numit de ei ''Luna de sub stele''. mai tarziu hotaranduse sa fuga in lume etc etc
de aici poti sa te descurci si singurahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luna de sub stele inseamna ca cand ii seara stelele stralucesc mai mult decat luna cred asa este

| LuDo a răspuns:

Pai Denise...Luna de sub stele?thinking Daca vrei sa fie mai poetica, poti pune multe multe multe figuri de stil! Si... daca nu te descurci la asta intreaba'i pe prietenii tai care stiu sa faca compuneri mai frumoase sau au talent! Succes!kiss

| selinasenyla a răspuns:

Imi da si mie o compunere cu titlul emotie de toamana! plizzzz