| mir980000000 a întrebat:

Imi puteti spune va rog niste profiluri de liceu? Sunt a 8-a si chiar nu stiu unde sa ma duc.La stiinte sociale, stiintele naturii si arte EXCLUS nu vreau

1 răspuns:
| Reed31 a răspuns:

Salut,si eu sunt clasa a 8a si la inceputul anului am avut aceeasi problema. Daca te pricepi la matematica cat pentru clasele 5-6, poti opta pentru un profil economic (afacerist), poti de asemenea sa dai la pedagogie(profesor sau invatator sau educator), sau la multe altele, depinde de ce calitati ai si la ce te pricepi sa faci.