| Random69 a întrebat:

In generatia asta credeti ca mai este bine sa fi impreuna cu o colega de clasa? Cred ca toti de aici am auzit macar o data de un cuplu format din colegi de clasa. Personal va intreb daca voi credeti ca asta este o idee buna sau nu. Daca faptul ca suntem colegi ne apropie sau din contra ne afecteaza relatia.
multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Relația în sine nu este greșită atâta timp cât există o limită de bun simț,adică fără a face anumite gesturi nepotrivite în timpul orelor,fără a atrage prea multă atenție,etc ( pentru că fix asta este problema: glumele care se fac despre cei doi implicati într-o relație), pe lângă asta problema este legata și de faptul că dacă cei doi se despart, o să ajungă să se vadă zilnic timp de y ani.
Deci, totul este posibil și diferă în funcție de fiecare caz, deci sunt și excepții ( chiar dacă puține).

| Random69 explică (pentru Alexia999997777777777777):

Asta e faza ca e anul de boboceala, dar nu prea vrem sa stie clasa, nu imi/ne pasa de parerea celorlalti, dar stii cum e, toti ne bagam la barfa si na. Avem incredere unul in altul dar am vrut sa cer si o parere din exterior

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru Random69):

De înțeles, păi asta depinde doar de voi doi.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu văd unde ar fi problema? Da, este bine, atâta timp cat isi vad de invatat in timpul orelor si lasa relatia pe planul doi. După ore este altceva.

| Hyperion7 a răspuns:

Eu zic că nu e ok, am avut colegi care s-au cuplat, iar pe langa faptul că s-au despărțit și au fost nevoiți să se vadă în fiecare zi, mai se formase și grupulețe care bârfeau.
Daca poți trece peste chestiile astea, do it.

| mario29292929 a răspuns:

Mai bine te apuci de snus decat de o relatie