| Oxid a întrebat:

Aceasta nu prea este o intrebare ci mai mult doresc niste sfaturi avand in vedere ca este prima data cand fac asta.Am 15 ani si iubesc foarte mult o colega de clasa dar pana acum mereu m-a lasat curajul cand am vrut sa-i spun.Problema este ca eu sunt foarte timid cu fetele care imi plac dar mai ales cu aceasta fata pentru care simt atat de multe lucruri. Desi mi-a mai trecut timiditatea in preajma ei pentru ca vorbim destul de mult in ultima vreme inca simt ca o sa ma lase curajul cand voi vrea sa-i spun.Nu aveti idee cate ocazii (cand eram doar eu si cu ea) am ratat din cauza acestui lucru.Ea da semne ca ma place(chiar multe) dar este si o alta problema... este posibil ca ea sa fie deja intr-o relatie. cel putin asa am auzit(doar de la o singura persoana). nu stiu daca este ceva serios dar acest lucru ma face sa fiu foarte nesigur, ma descurajeaza si ma face sa ma intreb daca ar trebui sa-i spun. Ma rog. m-am decis sa-i spun maine totul. tot ce simt pentru ea orice ar fi dar din nou mi-e teama ca o sa ma lase curajul si ca o sa se termine ca pana acum... Am nevoie de putin ajutor imediat scoala terminandu-se in 3 zile iar apoi noi nu ne vom mai vedea asa de des si nu vreau in nici un caz sa-i spun ce simt pentru ea pe fb sau alta retea de socializare..Eu cred ca ar trebui sa-i spun orice ar fi deoarece dupa aceea poate voi regreta faptul ca nu i-am spus.Voi ce credeti? Am nevoie de niste sfaturi cat mai repede posibil. Multumesc anticipat! happy

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O poti iubi linistit pana in toamna, acum deja este tarziu sa-i mai spui ceea ce trebuia spus in timpul scolii. Pana in toamna exerseaza mai mult impotriva timiditatii.

| jamal000 a răspuns:

Spune-i ce sentimente ai, pentru ca daca pierzi mereu timpul pe langa ea iti faci mai mult rau. In cel mai rau caz te va refuza, dar din acte spui nu cred. Vorbeste deschis cu ea!