| PyScHoTeLRoOz a întrebat:

In legatura cu luna de astazi de la 20:30? sau cat? ce se va intampla va fi cutremur? tata este la servici si eu sunt doar cu mama acasa si imi este frica sa nu fie cutremur de 5 grade asa cum scria in ziar... daca va fi cutremur.imi este foarte frica imi puteti spune ce as putea face ca si mamei mele ii este foarte frica.si mie la fel deci ea nu are cum sa ma incurajeze pe mine si nici eu pe ea.eu sunt mai sperioasa de felul meu chiar daca am o pasiune pentru luna imi place foarte mult o admir...pentru mine luna este ceva special care daca sunt nervoasa.si ma uit la ea ma linisteste.chiar daca luna contine mult fier.chiar va putea provoca sfaristul lumi? imi este foarte foarte frica.sincera sa fiu.nu stiu ce sa zic am scris foarte mult deoarece ma si plictisesc vreau si foarte multe raspunsuri cat mai multe raspunsuri va rog din suflet dau la toate vot dar numai la 1 fundita ca atat se poate daca se putea va dadeam la toti.va rog luati in serios intrebarea mea.

P. S scuze categoria

Răspuns Câştigător
| Squmppaaaa a răspuns:

Nu stai chill...no sa se intample nimicstraight face
La noi nu prea sunt cutrmure si luna no sa dea decat frumusetea si stralucirea eiwinking
Ai incredere in Domnul!

6 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Nu este cutremur. O sa se vada actiunea in timp.Mareele sunt mai intense.

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Esti cumva zodia pesti? Da, s-a spus ca pestii sunt sensibili, dar o sa vina aceasta luna la 19:05. Oricum, hai fata ca nu se intampla nimic. Si nu, nu vine sfaristul lumii iti zic eu. Cica se cheama Super Luna happy.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Si eu sunt doar cu mama.
azi am citit multe intrebari in legatura cu chestia asta si ati ajuns sa ma speriati si pe mine laughing
sper sa nu fie nici un cutremuri. adica daca asa vrea Dumnezeu sa se incheie asa o sa fie.
sper sa fie doar o superstitie.

| Mali_3462 a răspuns:

Nu,ea nu poate provoca sfarsitul lumii. Ea doar va face mareele mai mari. Este posibil sa fie cutremur dar nu va fi ceva catastrofal, iar un cutremur se poate preveni doar cu cateva secunde inainte.

| BruneTh a răspuns:

Sa nu iti fie frica eu am 10 ani si nu cred nimica si ma rog daca sa zic ca ar fi Apocalipsa sau cutremur nu poti face nimica sa o opresti.

| Pinky_8498 a răspuns:

Stai linistita nu se va intampla nimic. "Super luna" sau "perigeu lunar" este perioada in care luna este la ce mai mica distanta de pamant. In acea perioada ea se va vedea cu 14% mai mare si cu 30% mai luminoasa. Nu ai de ce sa iti faci griji "super luna" nu prevesteste sau aduce cu ea un cutremur sau vre un dezastru natural. Ea coincide acum si cu luna plina ceea ce poate aduce celor mai sensibili dureri de cap sau insomnii. Linistiti-va >big grin