| anonimaalee29 a întrebat:

In ultimul timp sunt foarte stresata...si nu pot sa inteleg de ce.Sunt si foarte obosita intr-adevar.Ma obosesc scoala si vremea foarte mult...cand sunt nervoasa dau vina pe iubitul meu. Ii spun ca se comporta rece, iar uneori asa si este. Avem o relatie destul de lunga, iar sentimentele nu mai sunt la fel ca la inceput. Ne certam des si aruncam vina unul pe altul din cauza unor lucruri banale, insa ne iubim mult.
Orice as face, nimic nu ma poate calma.Nici macar cititul, care ma calma mereu.Nici macar muzica.Nimic nu ma mai poate calma, nici in bratele iubitului meu nu mai sunt calma. Sunt ca un vulcan care erupe non-stop, ranind si pe cei din jur. Sunt si foarte sensibila, iar sensibilitatea o am de mic copil.La orice lucru minor plang sau ma enervez.
Doresc niste solutii va rog frumos. Si pentru relatie si pentru nervi.

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

De ce nu mergi la un psiholog sa te destainui?
In weekenduri du-te in excursi in natura la relaxare, dormi cand trebuie si cat trebuie iar daca stai prea mult cu iubitul tau incearca sa vorbiti mai putin si sa stati un pic la distanta ca sa va fie dor unul de altul ca daca stati prea mult impreuna incepeti sa va sufocati.

| Samariteanul a răspuns:

Tu domnisoara ai nevoie de cateva zile libere, in care sa nu vorbesti cu nimeni, sa stai singura, sa te odihnesti sa vezi un film bun/asculti o muzica/citesti o carte.Incearca sa-ti gasesti acele zile cumva, sau daca nu poti incearca sa-ti controlezi nervii.Si eu sufar cu nervii, sunt adolescent, viata nu e roz...in fiecare seara spun o rugaciunea si ma rog doar ca totul sa fie bine.De cand am inceput sa fac chestia asta am vazut schimbari in viata mea, incearca si tu, n-ai nimic de pierdut.