| georgyg98 a întrebat:

In urma cu 2 zile, am fost la un coafor de care mergeam de cand eram mica, i-am spus doamnei de acolo sa ma tunda doar la varfuri(eu nu aveam parul asa de lung pana la umeri)si ea a insistat spunand ca sa-mi faca filat, am acceptat si dupa. a iesit groaznic, am venit acasa si am inceput sa plang, nu am iesit din casa toata ziua(am uitat sa specific ceva.eu aveam parul drept dar dupa asta mi se facuse ondulat) a 2 zi am mers cu mami la un alt coafor unde acolo mi-a facut breton si mi-a dat la par o forma rotunda.Acum este mai bine dar este o problema"LUNGIMEA PARULUI", cum fac sa-mi creasca mai repede parul? >Urgentt:

Răspuns Câştigător
| opium a răspuns:

O doamne! Cum poti sa spui asemenea ineptie bai 'beibi'? Cresterea parului este total independenta de forma in care este tuns acesta.Parul,ca e pe fir drept,"inscarit"laughing sau filat are acelasi ritm de crestere,pentru ca el se dezvolta de la radacina spre varfuri, nu invers. Poate pentru ca are mai putin volum se observa mai repedere cresterea, insa asta e tot.
georgyg98- te sfatuiesc sa incerci sa iei timp de macar 1 luna suplimente alimentare care sa contina omega3 si sa incerci sa mananci mai des peste.Nici un masaj capilar inainte spalarea parului nu strica(inainte,nu dupa,pentru ca activeaza prea tare glandele sebacee).
Ah, si sa nu uit:as ucide "stilistele" care fac treaba de capul lor, fara sa asculta macar putin de parerea clientului.

3 răspunsuri:
| georgyg98 explică:

Am uitat sa specific:Fundaahappy

| Katy20Kaithleen a răspuns:

Daca l-ai tuns creste mai repede.Si trebuia sa il lasi filat crestea cu mult mai repedehappyEu il am inscarit m-am tuns recent si deja mi-a crescut parul 3 cmbig grin

| Katy20Kaithleen a răspuns:

Alex nu mai comenta ca eu am vorbit si cu hair stilisti si mi-au spus la fel ceea ce am zis si eu laughing frustrated