| unavailiable93 a întrebat:

In urma cu cateva luni m-am cuplat cu o fata cu un an mai mica decat mine. Desi mi-a zis ca ma iubeste, a insistat sa ne despartim dupa primele doua saptamani impreuna, fara a-mi spune care este motivul. Stiu sigur ca nu avea pe altcineva. Nu am fost foarte stresat pentru ca nu o iubeam foarte tare, dar in urma cu ceva timp ne-am intalnit din nou si de atunci sunt tot cu ea in minte. Am intrebat-o din nou, pe mess de ce ne-am despartit dar a luat-o ca gluma si nu a raspuns desi i-am zis ca vorbesc serios. Acum as vrea sa ma cuplez din nou cu ea dar nu prea stiu cum sa procedez avand in vedere ca nu am o experienta foarte buna cu fetele, ea fiind prima mea prietena, pe atunci. De atunci nu am mai avut pe nimeni si noi ne intelegem foarte bine in sensul ca suntem foarte buni prieteni si avem incredere unul in celalalt. Cum credeti ca ar trebui sa procedez sa o recuceresc? Nu as vrea sa pic de prost in fata ei si nu pot primi un raspuns negativ pentru ca as fi distrus. Help!

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

In primul rand nu poti obliga o persoana sa fie cu tine.Apoi...de ce discutati pe mess? Poate era ocupata, era nervoasa/distrata/preocupata de altceva si de aceea nu ti-a mai raspuns si nu a vorbit serios. O poti lua de mana cand va intalniti, o iei deoparte si vorbiti... daca simte ceva pentru tine, probabil va fi emotionata, ii vor sclipii ochii...iti vei da seama. Ii spui ca tii cu adevarat mult la ea si vrei sa va impacati. Daca te iubeste, nu va rezista.big grin

5 răspunsuri:
| cioko19 a răspuns:

Buna!

Cheam-o intr-o zi afara si spune-i tot ce simti si ca tu chiar ai dori sa va impacati. Daca ii place de tine, va accepta.
Bafta!

| dragutza a răspuns:

Nu am fff mare experienta cu aceste "relatii" dar cred ca ai putea sa-i trimiti SMS-uri si sa-i spui cat de mult o iubesti! sau daca mergeti impreuna casa sa incepi subiectul pe ocolite si sa ajungi chiar la situatia voastra.sau daca cum ai zis tu sunteti buni prieteni incearca sao inviti la tine acasa sa discutati si sa ii spui ca o iubesti mult mult de tot si ca nu accepti un refuz! ...nu stiu asta e parerea mea acum depinde ce vrei tu sa faci si depinde cun este "ea"! succes pup

| c0rn3l1uss a răspuns:

Renunta la cuvantul ''cuplez'' laughingsuna uratlaughing

| Bloo2 a răspuns:

thinking singura solutie. eu cred ca ar fi sa vorbesti cu ea. fata in fatawinking. parerea mea... succeswinking

| NicoNicoo a răspuns:

Poate merge sa vorbesti cu ea pe mess poate era foarte suparata...sau vorbeste serios fata in fata cu eaa...