| ema4ka a întrebat:

Inaltimea unui romb are lungimea de 36 cm, iar una din diagonale are lungimea de 45 cm. Sa se afle aria rombului. Ajutorrr

6 răspunsuri:
| ema4ka explică:

Alooo ..ma ajuta si pe mine cineva va rogg

| Karin4k a răspuns:

Nu stiu caci nu ma pricep in matematica, dar pune funda te rog, caci eu tie tiam pus,, chiar daca nu prea mi-a placut raspunsul tausad;(

| ema4ka explică (pentru Karin4k):

Mersi de sinceritate, dar nu eu te-am obligat sa-mi pui funda...

| Karin4k a răspuns:

sadeu care mi-am facut o alta parere destre tine...pff...straight face

| ema4ka explică (pentru Karin4k):

Funda se primeste pentru un raspuns reusit dar nu pentru nimic toata... daca iti doresti asa tare funda uita-te ca mai am o intrebare fara cistigator.

| Gabriela_Oana_1997 a răspuns:

A =lugimea ori inaltimea
A = l la puerea a 2 ori sinus de u grade
A = d1 ori d2 supra 2.
Sper ca te-am ajutat.