| iulia276 a întrebat:

Intreabare urgenta pentru fete... daca cineva este in perioada aia "vesela" a lunii si isi vopseste parul, se prinde vopseaua, sau rezista culoarea? mai nou am auzit ca nustraight face

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit de curând un articol despre asta. Cică în perioada aia parul e mai încărcat de sebum și de aici faza ca nu ar prinde vopseaua. Dar dacă te speli pe cap înainte nu-i problema.
Bafta.

4 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Pai nu inteleg ce treaba ar avea acea perioada cu vopsitul. Este doar un mit, ca multe altele despre acea perioada, cum ca nu ar trebui sa te speli pe cap, sa mangai pisici, sa atingi bebelusi etc. Iti dai seama din majoritatea acestor mituri ca nu este adevarathappy Stai linistita.

| AlinaMarianaIipc a răspuns:

Astea-s mituri si taburi daca nu s-a dovedit stintific na-i de ce sa crezi! Tu vopseste-te in continuare fara nici-o grija chiar si in zilele de discomfort!

| irina20 a răspuns:

Ce treaba are una cu alta?

| gabytza_7109 a răspuns:

Cu siguranta nu. Lu mama i s-a intamplat asa, deci nu incerca acum!