Întrebare recomandată | Crishulinaaa a întrebat:

Parul meu este saten si mi-as dori sa il fac blond. Prinde culoarea si fara decolorant?
Sa specific ca vopseaua este de la Garnier.
-Multumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Mda...unii comenteaza si in nestiinta de cauza(nu vreau sa fiu rea).

Eu ma fac numai cu vopsea de la garnier, am parul saten inchis si ma vopsesc cu blond cenusiu foarte deschis si imi iese asa
http://www.divisima.ro/files/max/524cdf24b100bbd74264f93784a0e297.jpg
Da-mi un link cu vopseaua pe care o ai tu si zi-mi ce nuanta de saten ai ca sa-ti spun ce iti va iesi.

| Crishulinaaa explică (pentru Bondarel99):

Este nuanta 8.0 blond deschis, iar culoarea parului meu este un saten ciocolatiu deschis.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Crishulinaaa):

Hmmm nu iti va iesi cu asta pentru ca scrie pe ea ca e crema coloranta, deci nu deschide parul aproape deloc.
Ia-ti una asa
http://forum.anticonceptionale.ro/......ls-111.jpg
pe care sa scrie ca deschide 3-4 tonuri si sa scrie crema decoloranta.

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu prinde, indiferent ce marca de vopsea folosesti. Dar, daca vrei sa-l faci blond din saten, e suficient sa-l decolorezi. Dupa decolorare, va deveni blond.
Gandeste-te, insa, ca o asemenea schimbare radicala de culoare presupune intretinere periodica. In cateva saptamani, parul va fi blond si radacinile satene, ceea ce va arata ingrozitor si va trebui sa tot "omori" radacinile alea de cate ori devin prea vizibile. De aici si pana la a-ti distruge complet si iremediabil parul, nu-i decat un pas. Esti sigura ca vrei sa-l faci?

| mona a răspuns:

Poti incerca dar nu te astepta la rezultate vizibile

| Kasia a răspuns:

Il deschide cu un ton, 2 maxim dar nu prinde blond.Pentru culoarea dorita de tine va trebui sa te decolorezi.

| Zoey112 a răspuns:

Poti sa te vopsesti henna

| lumy4u a răspuns:

Da,prinde,daca contine oxidant de 12

| stpcr27 a răspuns:

Nu, nu prinde, parul trebuie decolorat!
dar fie-ti mila de parul tau si NU fa TU experimente pe el. Du-te la u salon de coafor si vopseste-te acolo. pe langa ca eviti unele riscuri, ei aplica mai corect vopseaua si stiu bine procedeele.

| maria1232 a răspuns:

Depinde de nuanta de blond. Pe cutie de obicei specifica ce culoare va iesi in functie de culoarea parului tau!

| Crishulinaaa explică (pentru maria1232):

Pai pe cutie imi arata ca imi va iesi un blond mai inchis.

| adoirinaelena a răspuns:

Eu sunt satena natural iar eu stiu lucrurii bio de exempu sa mi se deschida parul ma spar cu frunze de nuc datorita iodullui ce contin