| ΞJustΞмэΞ a întrebat:

Intrebare dedicata doar persoanelor de sex feminin: colega mea de banca mi-a zis ca i-a venit ciclul in vara asta prin iunie si i-a mai venit putin pe la sfarsitul lui iulie si mi-a zis ca nu i-a mai venit.Nici acum nu are ciclu. Ce sa faca? Este disperata si vine la mine zilnic straight facestraight face Fundita.astept raspuns

Răspuns Câştigător
| RoRoxana a răspuns:

Buna:*
In primul rand spune-i prietenei tale sa se linisteasca.
Este normal sa nu ii vina regulat deoarece este la inceput.Depinde de organism.La unele fete le vine regulat de la inceput(in fiecare luna), iar altora le vine neregulat. Unei prietene de-ale mele i-a venit menstruatia la 13 ani, iar acum are 17 jumate si nici acum nu-i vine regulat. Spune-i ca ar fi bine sa discute si cu mama ei. Ea sigur va sti cum sa a linisteasca si ce sa-i spuna. Daca si mamei ei i se pare iesit din comun sau ceva de genul, poate consulta un medic care va sti cu siguranta care e problema.
Te pup si sper ca te-am ajutat:*
Sarbatori fericite!:*

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca abia i-a venit inseamna ca inca nu este regulattongue trebuie doar sa asteptehappy cu timpul i se va regula si ii va veni in fiecare luna

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E mica inca, dereglarile astea sunt obisnuite si nu au mare importanta. Sa mai astepte.

| ΞJustΞмэΞ explică:

De unde. ea insarcinata?! laughing) cred ca o sa-i spun de neregulare.ms mult pentru raspunsuri, dar totusi mai astept happy

| DdDiX a răspuns:

Ti-as recomanda sa-i spun sa-si faca testul de sarcina ( inca ca are are si simptomele care arata ca ai fi insarcinata) ...si daca nu este...sa mearga la doctor poate are vreo problema de sanatate ( se mai intampla si la casa mai mari)

| pItIcOt_7652 a răspuns:

Asa am patit si eu. mi-a venit in septembrie si din dec pana in mai nu mi-a venit. e normal tongue