| anonimpisicuta a întrebat:

Buna TPU
am alta intrebare sa vi-o pun
daca ciclu m-i-a venit prin 30 iunie pana in 4 iulie! ..cand imi va veni urmatorul?
Funda mare

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Un ciclu menstrual considerat ca ar tine un timp normal, ar fi cuprins intre 26 si 30 zile.
Durata ciclului menstrual,incepe a fi numarat din prima zi de mentruatie,pana in ziua cand iti vine urmatoarea menstruatie.
In cazul tau, daca ciclul ti s-a normalizat(primele cicluri menstruale, sunt cam diferite, pana se normalizeaza durata), s-ar putea sa-ti vina pe data de 26 iulie, pana pe data de 30 iulie. Daca nu intervin alte cauze,ca raceala,stresul, o problema medicala, etc.
Dar, repet, depinde daca ai un ciclu menstrual normal.

4 răspunsuri:
| Elena_Lavinia_1997_D3x5 a răspuns:

Pai ciclu vine in fiecare luna cam in aceeasi perioada. probabil iti va veni in perioada 30 iulie- 4 august. Funda?

| JustAMoment1 a răspuns:

Ar trebui sa iei un calendar si sa iti notezi ziua in care ti-a venit ciclul, timp de 3/4 luni si dupa iti calculezi in cate zile iti vine/revine menstruatia. E mai simplu asa.

| JustAMoment1 a răspuns:

Ia un calendar si timp de 3/4 luni noteaza-ti ziua in care ti-a venit menstruatia, dupa care vei numara din cate in cate zile/sapatami iti va veni/reveni ciclul. Bafta!