| diadiana a întrebat:

Am si eu o problema si sper sa ma ajutati...pe data de 19 mai am avut 2 contacte sexuale neprotejate la intervale scurte, fara sa isi dea drumul in mine. Pe 30 mai mi-a venit ciclul, apoi pe 29 iunie am avut din nou ciclu si pe 2 august din nou (mi-a intarziat putin in luna iulie). Nu am avut niciun fel de simptom de sarcina, decat ca prin iunie am avut o pofta mai mare de mancare dar nu a tinut mult si acum m-am ingrasat putin vreo 2 kg si urinez mai des si imi curge prutin nasu. se poate sa fiu insarcinata? Nu am mai avut niciun contact de atunci. Simt o balonare si sunt constipata si ceva ghiontaieli in burta si stomac. Va rog sa imi raspundeti. Multumesc frumos.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred, dar ar fi bine sa-ti faci un test de sarcina. In plus, s-ar putea sa te fi ales cu vreo boala cu transmitere sexuala, daca zici ca de atunci ai dureri de burta si urinari dese. Oricum, dupa testul de sarcina se impune o vizita la ginecolog.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Fa un test de sarcina si mergi la ginecolog sa vezi despre ce e vorba.

mlm
| mlm a răspuns:

Draga mea ca sa fii mai linistita si sa nu te trezesti cu cine stie ce surprize poti face un test de sarcina, si vei primi raspunsul exact, dar iti pot spune ca si in perioada menstruala femeile pot avea un apetit mai mare spre dulciuri sau cine stie ce mancaruri, de balonari poate esti cu stomacul plin mai ales ca esti si constipata, foloseste ceai de musetel sau compot de prune, vei vedea ca iti vei regla stomacul.

| Andreea24 a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata dar pentru linistea ta mergi la farmacie si cere un test de sarcina SureCheck Streamer, este cel mai bun. Toate aceste simptome insirate de tine pot avea multe alte cauze, nu neaparat o sarcina. Probabil din cauza faptului ca esti preocupata de problema asta ai cautat in ultimul timp multe informatii privind simptomatologia unei sarcini si acum esti un pic prea banuitoare si ti se pare ca tu le ai pe toatehappy.
Pentru a exclude aceste situatii neplacute din viata ta ai putea sa te protejeziwinking.

| diadiana explică:

Sincer mi-e teama de rezultat...nu stiu ce sanse am sa fiu insarcinata

| diadiana explică:

Sa adaug ...pe data de 31 august mi-a venit ciclul si e rosu si sunt in a 3a zi...si e abundent...am citit ca daca esti insarcinata menstruatia peste sarcina nu dureaza mai mult de 2 zile si nu e abundenta si are culoare maronie...cat e de adevarat?

| rechinu39 a răspuns:

Depinde poate te a insemnat sau nu esti gravida.