| Addiction a întrebat:

Intrebare la care'i greu de raspuns (eu am de'am vreo cateva zile sh ma tot gandesc la asta), dar totusi incercati... oamenii surzi de la nastere in ce limba gandesc? oare eul lor interior e la fel de mut ca si ei?

Răspuns Câştigător
| BadCliché a răspuns:

Buna Addiction happy
Eu cred ca fiecare in parte are propriul stil de gandire.Depinde de farmecul sufletului, de reprezentatia reformei.Nimeni nu stie exact cum sau ce cred ei cand vad ceva. Unii spun ca gandesc limbajul Bibliei, deoarece Dumnezeu le-a dat puterea de a intelege.Nimeni nu stie cu adevarat.

1 răspuns:
| ionut1369 a răspuns:

O intrebare chiar interesanta.nu avem cum sa ne dam seama de asa ceva.prbabil o persoana care s-a nascut cu un asemenea handicap si pe parcurs a reusit sa faca ceva in privinta asta ne poate spune.