| Helenna a întrebat:

Intrebare pentru. FaceBook: La ce imi foloseste optiunea dezactivare cont? Din cate am inteles iti poti activa contul doar cand intri obisnuit. Atunci as putea sa nu mai intru deloc fara sa-l dezactivez. Care sunt diferentele? Prietenii pot sa vada ca al meu cont este dezactivat?

2 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

In listele lor de prieteni, prietenii tai iti vor vedea numele scris cu negru si ingrosat si acesta nu va fi link catre profilul tau, si doar niste text. Si la poza nu va aparea nimic.

Pe larg, profilul tau nu va putea fi accesat de nimeni, va fi ascuns pana la reactivarea contului, toate postarile facute vreodata pe peretele oricarui prieten si la orice poza a oricui vor fi ascunse, dar vor deveni iarasi vizibile la reactivarea contului.

| Gabriel_Dumitru_1996 a răspuns:

Tutorial dezactivare cont facebook:

https://www.youtube.com/watch?v=fd59yGsv8RI