| anonim_4396 a întrebat:

La 1,70 dacă ai 60 de kilograme poti arata grasă?
Stiu că e greu de decis fără o poză, dar în general arăți grasă la înălțimea si greutatea mea?
Ar mai trebui să slăbesc?
Dacă da, spuneti-mi un mod usor si eficient de a slăbi. Mulțumesc anticipat

6 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez sau cartofi.

| KIMIRI a răspuns (pentru peperonies):

Ai putea să-mi dai vreo idee mai exactă despre ce as putea mânca te rog?

| peperonies a răspuns (pentru KIMIRI):

Http://www.naturopath4you.com/21DayDiet.htm

coloana din stanga.
daca nu intelegi ceva gaseste pe cineva sa iti traduca.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu ai cum sa arati grasa la inaltimea si greutatea asta. Indicele tau de masa corporala IMC/BMI este de 20.76 deci esti chiar in jumatatea inferioara a intervalului de greutate normala. Nu trebuie sa slabesti trebuie doar sa te mentii si esti OK.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oamenii arata diferit chiar daca au aceiasi inaltime si greutate. Depinde de forma corpului, unde se depunde grasimea etc. Daca ai prea multe kg tu singura iti poti raspunde stand in fata oglinzii goala si analizandu-te. Eu am 160 si 60 de kg, ai zice ca-s grasa. Dar sunt 95 65 95, nu doar numarul de kilograme conteaza. Mai concludente sunt masurile in cm.

| Melissuca75 a răspuns:

Da, ești puțin grăsuță, ar trebui sa dai măcar 5 kg jos.
Poți căuta pe net diete sau chiar să te duci la medicul nutriționist sa ceri una.