| anonim_4396 a întrebat:

La 13 ani nu mi-a venit ciclul. Trebuie sa merg la medic?

8 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Nu. mie mi-a venit la 13 ani, dar asta nu inseamna ca tooate suntem la fel.mai asteapta un timp, si vorbeste cu mama ta despre acest lucru.sunt persoane carora le'a venit menstra si la 16 ani.happy

auran
| auran a răspuns:

Nu neaparat, depinde si de mostenirea genetica iar in zilele noastre chiar si de gradul de poluare (acesta intarziind menstruatia)
http://www.sfatulmedicului.ro/......a_692.html
dupa 14 -15 ani este cazul sa ai mici motive de ingrijorare

| cyufulyky a răspuns:

Nu...fiecare are metabolismul difereit...deci nu trebuie sa-ti faci griji... e super bine s anul ai mesntruatzie... oricum daca dupa 15/16 ani nu ti-a venit ink menstruaztia atunci te poti duce la medikwinkingtongue

| beba a răspuns:

Nu te ingrijora.Mai ai timp. Daca nu iti vine pana la 15 ani poti merge la medic.Traieste-ti copilaria!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu...doar daca crezi ca esti prea dezvoltata si doar asta iti mai lipseste... mie mi-a venit la 16 ani ...deci...no problem

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In nici un caz.varsta maxima este de 16 ani daca nu iti vine pana atunci este necesar sa mergi la medi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici mie nu mi-a venit si am 13 ani. dar lasa k e mai bine asa.stai linistita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 14 ani jumate si nu mi-a venit ciclul...sunt destul de dezvoltata si nu mi-a venit. ce se intampla?: