| anonim_4396 a întrebat:

La biologie e voie cu calculator? - la bac

14 răspunsuri:
| j1NNNx a răspuns:

Nu ai voie, deoarece se considera copiuta big grin

| Ruxandra15 a răspuns:

Tu ce spui asa dupa tine? Pai daca ar fi voie nu crezi ca toti ar lua peste 9? E ca si cum intrebi daca la bac la matematica ai voie cu calculator. Normal ca nu ai voie. Orice instrument, material didactic care te poate ajuta este STRICT INTERZIS

| irishine a răspuns (pentru Ruxandra15):

Compari matematica cu biologia? la matematica sunt doar calcule, la biologie sunt vreo 3 calcule. Nu vad cum i-ar ajuta calculele astea pe elevi sa primeasca 9. Calculatorul nu e telefon sa fie asa "periculos" pentru copiat. Daca mi se parea chiar asa absurd nu intrebam big grin

| Ruxandra15 a răspuns (pentru irishine):

Bilogia e logica. Din acest motiv e la real nu crezi? Si alea 3 calcule nu esti in stare sa le faci din cap? Si la matematica ce faci?

| AnonimaOk a răspuns (pentru irishine):

La matematica sunt doar calcule?! Ha! se vede ca nu ai nicio tangenta... Daca nu stii metoda, formula, firul logic de rezolvare esti terminat. Si chiar te doare mana daca faci tu in 2 minute un calcul pe ciorna? In clasa a patra cred ca se termina de regula (cel tarziu) invatarea impartirii, inmultirii etc.

| irishine a răspuns (pentru AnonimaOk):

Nu am intrebat pentru ca nu stiu sa fac 3 impartiri si-o scadere happy aveam impresia ca e permis calculatorul si mi-a venit sa intreb, simplu.

| irishine a răspuns (pentru AnonimaOk):

Eu sunt pe-a doua, mai am pana le invat.
chill ouuuuuut

| Sânzyutstsa a răspuns (pentru Ruxandra15):

Ho tu ca nu te-a invitat nimeni sa-ti dai cu parerea. A pus o intrebare asteapta raspuns la intrebare nu ironiile tale de 2 bani. capra ce esti

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Sânzyutstsa):

Te bate romana tare. Du-te in piata si vinde legume. Sa nu dai la facultate ca nu treci de primul an.

| Sânzyutstsa a răspuns (pentru Ruxandra15):

Stai tu linistita ca ma descurc, chiar nu era nevoie sa arati tu cat esti de desteapta.

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Sânzyutstsa):

Dupa nume se vede ca te descurci.

| Sânzyutstsa a răspuns (pentru Ruxandra15):

E pus la caterinca.Tu fetita ai cam 15 ani, eu zic sa mergi sa dormi ca esti obosita.

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Sânzyutstsa):

Nu fac liceu industrial ca tine

| Jks977 a răspuns (pentru irishine):

Există măcar calcule la biologie? Ca eu nu am facut niciodată