| anonim_4396 a întrebat:

La care este mai greu : bio-chimie sau mate-info? Si de ce?

2 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Depinde cum te descurci
de exemplu, pana in clasa a 11 a e cam acelasi lucru(o ora de fizica in plus la bio-chimie,inca una de biologie,in fine,doar atat diferenta),dar apoi la mate-info se pune accent pe matematica,fizica,informatica si la bio-chimie pe biologie,fizica si chimie
acum e mai dificil la bio chimie din cauza chimiei,si biologiei
la mate info cu matematica
dar oricum,fizica e total diferita de generala, matematica nu se mai face geometrie din aia imbarligata(plana sau spatiala)se face trigonometrie, chimia la fel...in generala a fost doar parte din baza(din ce am aflat eu)
ideea e ca tot tu stii la care e mai dificil pentru tine, avand in vedere cum te-ai descurcat in generala.

| miha_6184 a răspuns:

Este mai gru la mate-info pentru ca la rpifilul asta cu cat ajungi in clasa a X- sau a XI-a cu ata orele de mate cresc din ce in ce mai mult si materia de vine din ce in ce mai grea. Nici la bio-chimie nu e prea usor dar cred ca ai mai putine ore de mate