| KindKid17 a întrebat:

Bacul la matematica e la fel de greu si la mate info si la chimie bio? Daca da. poate raman la mate info. dar eu vreau sa ma transfer la chimie bio. Nu-mi place info. Sunt clasa a9a

15 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

La SN (stiintele naturii) bacalaureatul la matematica e putin mai usor ca cel de la mate-info.La SN este matematica de nivel M2 iar la mate-info este matematica de nivel M1.

Totusi,mai e o varianta destu de interesanta si atractiva(cel putin asta a fost pentru mine) :mutarea la un profil uman unde NU dai deloc bacalaureat la matematica.

Succes oricum.

| KindKid17 explică (pentru AvalohAlyn):

Mersi.o sa vad ce-o sa fac. pana atunci. sa fim sanatosi.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este la fel!
Subiectele de la Matematică-Informatică sunt mai grele ( se face Mate M1 ); iar la "Ştiinţe ale Naturii" ( NU există "chimie bio" ) se face Mate M2 şi sunt subiecte mai uşoare big grin

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Vezi detalii despre transfer în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......fo-ma-pot/

| KindKid17 explică (pentru bursuc001):

Mersi. ma voi interesa.

| bursuc001 a răspuns (pentru KindKid17):

Cu plăcere happy

O seară frumoasă!

| AC4S4 a răspuns:

La st. naturii este mai usor bacul la matematica.

Daca nu-ti place informatica, nu are rost sa ramai acolo.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Nu stiu cum e la chimie bio, dar stiu cum e la mate info. Daca nu te descurci, fa meditatii.
Cat despre info, nu e asa rau. Adica eu am 6 ore pe saptamana, dar nu e greu. happy Numai ca ai mult de invatat.
Pa!

| KindKid17 explică (pentru Cσcσ):

In ce clasa esti de ai 6 ore de info? Povesteste-mi mai multe. vreau sa aflu ce ma asteapta

| Cσcσ a răspuns (pentru KindKid17):

Eu sunt in clasa a 12-a.
In clasele IX-X aveam TIC si Informatica, iar in clasele XI-XII fac doar Informatica, in fiecare zi (in unele zile 2 ore). Eu zic sa nu-ti faci probleme din cauza materiei asteia. Daca inveti nu o sa ai probleme. happy

| KindKid17 explică (pentru Cσcσ):

Stii..pe mine geometria mă bate. si mna. si chestiile astea cu propozitii adevarate. p si q. cuantificatori. prostii. si azi am dat teza la info. destul de greu sad

| KindKid17 explică (pentru KindKid17):

De asta as vrea sa ma transfer..mai ales ca in clasa asta de mate info nu sunt decat baieti..si cateva fete proaste..care au intrat fara sa de-a examenul. si mna. nu-s nici fete frumoase..acolo la chimie bio sunt big grin

| Cσcσ a răspuns (pentru KindKid17):

Daca tu consideri ca nu te descurci, mai bine transfera-te la alt profil. Dar ar fi bine sa faci asta cat mai repede, nu lasa timpul sa treaca.
Mult succes in continuare!

| KindKid17 explică (pentru Cσcσ):

Mersi boss.

| Cσcσ a răspuns (pentru KindKid17):

Cu placere, "boss"! laughing