| katy1151 a întrebat:

La cati ani este normal sa-ti vina ciclul?big grin

Răspuns Câştigător
| deea98 a răspuns:

Asta depinde de la o fata la alta. Sunt unele fete foarte dezvoltate, care au menstruatie chiar de la 11 ani. De obicei, cam cu 2 ani inainte de venirea ciclului menstrual, sanii incep sa se dezvolte. Insa nu e o regula. Se poate ca la fetele mai plinute sa le vina mai repede. In schimb la fetele sportive, ceva mai tarziu. Oricum, intre 11 si 16 ani vine sigurat.

4 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Intre 10 si 14 ani, depinde cat de dezvoltat este organismul.

| MihaiN1 a răspuns:

Maxim 14

| ioanaKevlar a răspuns:

Nu este o varsta standard pentru prima menstruatie. Sunt fete carora le vine la 12 ani, altele carora le vine abia la 18 ani.

| Greece2000 a răspuns:

Normal ar trebui la 14-15 ani funda?