| pcornelia18 a întrebat:

La cati ani ar fi normal sa va vina ciclul? voua la cati ani vo venit? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alymiky13 a răspuns:

Depinde de organism, fiecare are un organism diferit. Poata sa iti vina si la varsta de 9 ani sau poate si la varsta de 18 ani.Mie mi-a venit la varsta de 11 ani. Chiar daca mamei tale i-a venit la mai devreme sau mai tarziu de tine, tie s-ar petea sa nu iti vina la fel. Depinde si ce varsta ai, dar crede-ma c nu este usor sa fii de ciclu mai ales iarna. Sper ca te am ajutat.

8 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Bună! Între 11 şi 18 ani e normal să îţi vină, depinde de cât de repede te dezvolţi.Mie mi-a venit mai devreme de 11.

@Dolllninja, cum să vină menstruaţia la 21 de ani? Dacă nu îţi vine până la 18 deja e o problemă.Nu mai abera pe aici.

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns (pentru Rockart):

Ziceam si eu pentru ca, cunosc pe cineva care numai la 21 i-a venit. Da stiu ca e o problema. Si stiu ca suna ciudat, prostesc, da nu e o minciuna. Acum in fine cine ma va crede si cine nu, nu stiu, da si daca nu ma cred, nu sunt in masura sai judec. Tu ramai la parerea ta si eu la a mea

| Birjaru a răspuns:

Dupa ce-ti creste mustata.

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

De obicei ar fi normal sa vina prin perioada de pubertate 11-13 ani, dar exista si cazuri in care le-a venit pe la 21 ani ( cunosk eu pe cineva). Mie mi-a venit normalhappy

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

De obicei perioada ar trebui sa vina in timpul pubertatii 11-13 ani. Exista cazuri in care i-a venit la o fata numai la 21 de ani. Mie mi-a venit normal big grin.

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

Scuze ca am scris de 2 ori da mi-a aparut ce am scris big grin

| chip6angelic a răspuns:

17ani si 1 luna