| Loveyourself a întrebat:

La ce se refera barbatii/baietii, cand spun ca nu o sa inteleaga niciodata femeile/fetele?

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Pentru că atunci când li se pare că au reuşit să le înţeleagă sunt deja bătrâni de multă vreme.

| Mangustă a răspuns:

Logica feminină. E artă abstractă, romane de metafore. Femeile "dau de înțeles" și se așteaptă ca o anumită persoană să înțeleagă fix ce a zis ele. (nu-mi zice că nu faci așa, e generalizat în media sitațiilor) Cât despre bărbați, ei sunt conciși, dacă spun că nu înțeleg femeile, pai atunci clar nu le înțeleg, fără excepții.

| Voidwithin a răspuns:

Pentru ca aceste doua sexe reprezinta de obicei opusul si e normal ca n-o sa le inteleaga niciodata n-au de unde sa stii cum e sa fii femeie si viceversa.