| DenisaDenisax a întrebat:

La ce varsta credeti ca trebuie sa-si inceapa o fata viata sexuala? Eu am 18 ani si inca mai sunt virgina. Nu cred ca voi putea face vreodata, sunt cam timida in compania baietilor, n-as putea sa ma dezbrac vreodata in fata unui baiat, m-as simti jenat, nu e genul meu, ma simt ciudat. Stiu ca e normal, si odata si odata toti voi face acelasi lucru dar eu nu pot straight face Voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La 18 ani, dar daca nu o face niciodata e bine si asa scapa sa traga o boala de la un infectat si alte neplaceri emotionale.

| danay72 a răspuns:

Esti de apreciat.De fapt, cel mai bine e sa faci acest pas cand te vei casatori, pentru ca atunci stii sigur ca persoana de langa tine te iubeste si nu isi va bate joc de sentimentele tale.Multe sfaturi practice poti gasi pe situl jw.org sectiunea adolescenti.

| LuciWv a răspuns:

Foarte bine ca la varsta ta esti inca virgina.
In Romania nu multe fete trec de 18 ani virgine.
Va veni si vremea cand vei avea un iubit, chiar daca esti timida cand sosete el, sortitul tau se duce naiba toata timiditatea si iti descui limba.,
Bafta

| Lothar a răspuns:

E doar parerea mea, ar trebui sa o inceapa atunci cand crede ca acel baiat va sta cu ea "forever", deoarece este frumos sa fii o lady, nu o carpa
Nu este o varsta anume, ce ma gandesc eu dupa 20 de ani pentru ca esti mica si nestiutoare acum
Un baiat o sa se culce cu tine dupa ce te alinta si mai stiu eu ce face si apoi o sa te lase balta, tu ramai asa "patata"
Daca n ai nimic impotriva cu asta poti incepe oricand, insa o lady e o lady
Cand vei intalni baiatul potrivit n o sa ti fie nici jena nici nimic, tu ai rabdare ca vine el