| anonim_4396 a întrebat:

La liceu,dintre inteligenta extrem de mare si parinti foarte bogati, care dintre aceste doua lucruri starneste cea mai mare invidie?

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Eu consider ca inteligenta, un IQ deosebit de mare, un om care este bun la orice materie, are raspuns la orice intrebare fara sa depuna efort va fi mereu invidiat. Parinti cu bani sunt multi, oameni atat de inteligenti nu prea gsesti peste tot. In plus de asta, un om cu o astfel de inteligenta in mod sigur va ajunge sa aiba propriile sale venituri.

Gandeste-te asa:
Un copil foarte inteligent poseda aceasta inteligenta, este a lui, un atu si o calitate rar intalnita.

Un copil care are parinti cu bani poate starni gelozie in randul colegilor, insa banii nu sunt ai lui, sunt a parintilor si oricat s-ar lauda cu acest lucru degeaba nu e o calitate proprie cum e inteligenta.

4 răspunsuri:
| rox13yy a răspuns:

Inteligenta.Eu am fost la un colegiu de elita si pe langa ca era plin numai de pusti bogati, era plin si de persoane inteligente.Dar ce iti pot zice eu e ca majoritatea alora inteligenti nu erau bogati, chiar unii erau destul de saraci.Dar fiind un colegiu bun si profesorii nu permiteau spaga, cei bogati mereu ramaneau cu figurile si masinile lor.

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Parinti foarte bogati. Peste tot vezi Iphone, vrei si tu Iphone. Dar daca vezi un om destept, automat omul respecativ se da mare. Inteliganta extrem de mare starneste invidie cand primesti un test sau obtii ceva pe baza inteligentei tale. Dar Bogatia parintilor se observa foarte usor, iar inteligenta, nu ca nu s-ar observa, dar nimeni nu-i atent la asa ceva.

| Ciumpi35 a răspuns:

Parinti foarte bogati

| LoLSykes a răspuns:

De obicei este vorba de parintii foarte bogati. Avand in vedere societatea din ziua de azi, majoritatea din adolescentii se cred "smecheri" daca iau note mici etc si fac misto de cei cu note mari. Lucru total gresit. Avand parinti foarte bogati de cele mai multe ori implicit ai si note mari, daca intelegi ce zic. big grin