| anonim_4396 a întrebat:

La liceu daca profesorii afla ca am parinti foarte bogati, vor cere bani pentru tot felul?

6 răspunsuri:
| Zedechia a răspuns:

Depinde ce profesori ai, dar in mod normal nu ar trebui sa-ti cear bani doar ție happy

| Marian121996 a răspuns:

Nu o sa iti ceara pentru ca o sa ii injosesti. laughingSi in plus nu are nici o logica,, ca un profesor sa ceara bani elevului daca este bogat.

| Green66 a răspuns (pentru Marian121996):

Nu are nici o logică, dar totuși ești obligat să contribui la fondul clasei(școlii), bani pentru 1 și 8 Martie(de la un buchet de flori și o mică atenție s-a ajuns să li se ofere profesorilor cadouri de mii de lei) și exemplele pot continua dar prefer să mă opresc aici.

| Marian121996 a răspuns (pentru Green66):

Ma rog, in afara de fondul clasei si fondul scolii.El a intrebat daca sa dea bani nu atentii si alte derivate. Oricum banii pentru fonduri(clasei, scolii)o sa ii ceara doar dirigentele/diriginta.

| Green66 a răspuns (pentru Marian121996):

Hai să îți explic ce am spus că văd că nu înțelegi... fie că părinții au bani fie că nu au, la foarte multe licee ți se cer bani: pentru a oferi cadouri profesorilor, pentru schimbarea mobilierului, pentru renovarea clasei etc.
„Atențiile sau derivatele" cresc în pomi, tu nu trebuie să scoți bani din buzunar pentru ele fiindcă le culegi.

| Marian121996 a răspuns (pentru Green66):

Fara ironii ca nu am zis ca nu ai dreptate.winking