| anonim_4396 a întrebat:

La mate-info,elevii care merg la olimpiade si concursuri nationale de matematica si iau locul I, II sau III :
Chiar asa de bine stiu mate?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca nu ar sti bine nu ar mai lua locurile alea nu? Vad ca ai o obsesie cu matematica asta.

| frostxtq a răspuns:

Da, pentru ca de aceea se numeste olimpiada, merg persoanele olimpice, adica cei mai buni dintre toti. happy
Nu ai cum sa copiezi si nici sa trisezi, notele reflecta capacitatile.

| losseru a răspuns:

Daca la olimpiada de mate ajungi la faza nationala, nu conteaza ce punctaj vei lua nu mai trebuie sa dai admiterea la facultate din mate, esti admis direct