| anonim_4396 a întrebat:

La mate-info, un elev extrem de destept care stie extrem de bine mate:
Ce denumire li se da acestor elevi sau ce porecla?

8 răspunsuri:
| AlexiaD a răspuns:

Depinde de personalitatea persoanei: daca nu e sociabil, iar matematica este singura lui preocupare cu siguranta va fi numit tocilar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Elev destept.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tocilar laughing

| frostxtq a răspuns:

Tocilari, ciudati si alte rautati care nu-si au rostul.

| anonim_4396 explică (pentru frostxtq):

De ce?

| frostxtq a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca lumea e rea, oamnii sunt rai si majoritatea inculti. Dar totusi, daca esti o persoana care stie ff bine matematica dar cu toate acestea stii sa socializezi, sa te distrezi si sa fii un coleg de gasca, poate vei scapa de aceste denumiri.

| TPUuser199 a răspuns:

Tocilar.

| LeParrain a răspuns:

Harry Potter! big grin