| Pirjolea_Anne_1994 a întrebat:

La pubertate trecem de la o stare la alta? Gen nu stiu eu trec de la diferite stari si sunt si panicata uneori aiurea, e de la pubertate sau?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este nromal, treci de la starea de copil razgaiat la una de adolescent. Reminescente ale copilarii inca isi fac prezenta.
te poti maturiza si demosntra ca esti mai inteligenta, daca inainte sa te faci fite si sa raspunzi obraznic, iti folosesti creierul si gandesti cui foloseste tantrumul ala. Daca ti se face jena de comportamentul tau, nu-l mai repeta, invata din greseli si ajusteaza-ti comportamentul ca oamenii sa te priveasca cu incredere si respect.