| harciog a întrebat:

Trecem mereu prin diferite stari si ne manifestam ca atare. Una dintre aceste stari este si atunci cind te cuprinde o nepasare crasa de tot.Nu-ti mai pasa de nimeni si de nimic, nici macar de tine. Oamenii interactioneaza unii cu altii iar micile atentii, acele complimente, intre prieteni ti se par slabiciuni si de domeniul prostelii ieftine.Se pune problema ca nu prea conteaza cauza acestei stari cit mai degraba consecintele iar una dintre ele este faptul ca jignesti alte persoane pentru ca tie efectiv nu-ti pasa. Daca ar fi jigniri aduse fata in fata poate persoana respectiva ar fi in stare sa treaca cu vederea dar se intimpla domnilor, asa sa stiti, ca de cele mai multe ori se intimpla s-o faci in public.Cum depasiti asemenea stare?

12 răspunsuri:
| harciog explică:

M-am pacalit singur.Am zis sa fiu sicer, sa spun exact ce se intimpla cu mine poate macar asa o sa-mi pese.Aflati ca nici nu poate fi vorba de asa ceva.O-i mai vedea.Noapte buna.

| petruclaudiu78 a răspuns (pentru harciog):

Daca tot nu iti pasa nici de tine, nici de altii, nu vad sensul urarii ("Noapte buna"). Ori mai tii totusi la conventii, chiar si in starea in care esti? Noapte buna!

| harciog explică:

E o conventie pentru ca chiar nu simt nimic.Problema este ca am fost intrebat cum de ma zbat sa traiesc si nu pot spune decit ca instinctual functionez excelent. Dreacu mai stie...

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Te-ai ramolit Har, ti-am mai zis, am un sprit bun langa mine, noroc.

| DorelSudoru a răspuns:

In aceasta stare sunt eu de 1 an si un picstraight face destul de nasoala

| petruclaudiu78 a răspuns:

Foarte greu de depasit o asemenea stare. De fapt, daca problema declansatoare se rezolva, e usor dupa aceea, dar daca ajung in situatia in care trebuie sa accept ca nu am ce face si trebuie sa iau lucrurile asa cum sunt, e dezastru. In ceea ce priveste consecintele asupra celor din jur, nu trebuie generalizat. Sunt multi (inclusiv eu) care in astfel de momente se inchid in cochilie (daca nu si fizic, macar psihic), deci nu prea au "oportunitatea" sa jigneasca in public pe altii.

| blondissima a răspuns:

Apatia asta... De ce o privim negativ cand la modul egoist vorbind e destul de pozitiva pentru cel in cauza, nu si pentru cei din jur. Tu sa fii linistit harciogule!

| Shammal a răspuns:

Respira, respira adanc

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Fa o revista de poezii si vindeo. laughing

| cryssu2008 a răspuns:

Din asemenea stare te pot scoate prietenii si amintirile. Ori te retragi intr-un loc anume si iti aduci aminte de toate lucrurile bune petrecute cu prietenii, te uite peste poze, filmari etc. sau te duci si vb cu un prieten fff bun de al tau. Ce iti era dor sa faci cu acel prieten si nu ati mai facut de mult? (de ex. sa bei o cafea intr-un anumit loc, etc.) Astfel vei iesi din aceasta stare, si cel mai important e sa vrei sa faci acest lucru. Daca nu ai vointa nu vei reusi. Trebuie sa crezi cu adevarat ca vei trece peste asta si... P.S sa imi zici si mie cum ai iesit din starea asta.

| danielcretu1980 a răspuns:

Prin munca fizica. sigur iti vine cheful de viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am avut ever o asemenea stare. Dimpotriva, imi cam pasa de tot ce ma inconjoara, si nu numai intr-o anumita stare, ci forever. Cea ce e destul de naspa daca ma intrebi, si a iti pasa, nu te fereste de a putea jigni oameni. Deloc. Probabil, doar vorbind cu tine.