| MaRyUkK a întrebat:

Lumea asta e sanatoasa?:|

http://www.realitatea.net/......00332.html

6 răspunsuri:
| sunetul a răspuns:

Arucati tv pe geam sau scoate-l din priza.
Asfel de mesaje duc la sinucidere.
Traiesteti viata.

| Creiot a răspuns (pentru sunetul):

Prietene, tu esti sanatos sa afirmi asa ceva? Cum te poate determina o stire, de la TV sau din ziare - chiar si de un dramatism teribil, sa te sinucizi?

| Jigsaw a răspuns (pentru Creiot):

Subconştientul tău preia tot ce vede,intr-un final, dacă tot de sinucideri auzi si vezi, tot asta vei gândi şi pune in practică.

| sunetul a răspuns (pentru Creiot):

Un articol sau o stire nu afecteaza, dar mai multe da.
Actioneaza in subconstient si nu iti dai seama.
Mai precis empatia exagerata.Multi oameni sunt sensibili la asa ceva mai ales adolescenti si in combinatie cu hiperactivitatea duc la o capacitate redusa de concentrare si stari de anxietate.

Si eu ma uit la tv si ma doare in pl de cati au murit nu stiu unde, dar astea actioneaza in subconstient.
Daca nu ma crezi fa un experiment.
Analizeazati starea actuala si timp de o luna uita-te la stirile de la ora 5.

| Creiot a răspuns (pentru sunetul):

Experimentul il fac de cand au inceput sa fie difuzate stirile de la ora 5, nu m-a schimbat cu nimic "acumularea subconstienta de stiri depresive" probabil fiindca nu toti avem predispozitii suicidale de cate ori auzim sau vedem atrocitati, la mine probabil, din cauza expunerii atat de indelungate la asemenea subiecte, au devenit banale.

| Creiot a răspuns:

Unde religia se intersecteaza cu primitivismul, asemenea evenimnte sunt iminente.