| OanaG a întrebat:

Luni imi voi cumpara o bicicleta de fitness, intrebarea mea e : unde slabesc daca pedalez la ea timp de 30 min[aprox, va disparea celulita? Ms

2 răspunsuri:
| Fredie a răspuns:

Buna. Bicicleta de fitness este facuta in primul rand pentru exercitii cardio. Adica pentru imbunatatirea sistemului cardio vascular. Ca si efecte benefice conexe, te va ajuta sa ti intretii si muschii gambei, sa ti mentii articulatiile de la genunchi intr o forma cat mai buna si in final poate sa si slabesti. Pentru a ajunge sa slabesti prin utilizarea ei, prima conditie este sa ai o inima sanatoasa, care sa ti permita sa faci un efort sustinut, intrucat abia atunci vei incepe sa vezi si efecte pozitive la capitolul slabit. Multa bafta!

| andreeeaaa a răspuns:

In general slabesti la picioare. dar nu pedala repede, risti sa faci febra musculara. celulita va disparea dar nu in totalitate asta depinde de cat reusesti sa slabesti.