| luizza95 a întrebat:

M-am certat cu un prieten si nu stiu cum sa ne impacam.Deci el a inceput sa povesteasca baietiilor ca imi place de un baiat de la mine din clasa.Lucru care nu era adevarat.Tot imi spuneau fetele ca am auzit ca iti place de ala dupa veneau si baietii si ma intrebau daca e adevarat si baiatul ala care el saracul nu avea nici o vina.Eu m-am enervat si i-am trimis un mesaj in care l-am injurat.Nu prea fac asa ceva dar eram nervoasa.In ziua aia dupa si-a cerut scuze si ne-am impacat. El a vazut mesajul dupa 2 zile si a venit la mine si m-a intrebat de ce ii spun asta. I-am explicat si mi-am cerut scuze dar el nu a vrut sa e accepte. Dupa scoala am vazut ca imi trimisese un mesaj in care mi-a spus ca daca mai fac asa ceva vad eu ce face.Eu m-am enervat si nu mai vorbim.Sunt suparata ca nu vorbim dar nu mai pot sa ma duc la el. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| EllaGirl97 a răspuns:

Sa vb cu siguranta

| InoTkd95 a răspuns:

Poti sa-i dai un msg in care sa ii zici :,, merita toate astea din cauza unui zvon trimis de tine? " eu te-am iertat... e si randul tau sa ma ierti. Teoretic nu ar avea dc sa te ierte el pe tine pentru ca a fost vina lui. Daca incepe cu amenintarile e km incalcita situatia. daca sunteti de aceeasi varsta nu ar trebui sa te sperii. Daca el nu vrea sa accepte sa va impacati inseamna ca nu ti-a fost prieten adevarat.