| Lora1 a întrebat:

Acum 2 zile m-am certat cu o prietene ft buna...o spus ca vin in 5 min de a casa si nu o mai venit iar eu am stat ca proasta sa o ast...mai pe seara o intrat pe mess si m-o intrebat daca sunt suparata pe ea iar eu am sups nu (cu toate ca era ft nervoasa pe ea) iar ea o inceput sa imi povesteasca ca o stat cm jumate de ora acasa apoi o trebuit sa astepte pe varasa sa manance si au vrut sa vina la mine dar nu ma-u gasit in fata portii..mare scofala puteau sa vina sa ma strige. Ziua urmatoare varasa a plecat zumate de zi acasa (in alt oras) iar eu am plecat pana la vara mea pentru ca ma plictiseam ..nu venise nimeni sa ma strige daca ea stia k sunt suparata (si-o dat seama ) putea sa vb cu mine si sa imi povestesca mai bine totul in fata dar nu! ea o stat si o ast pe varasa sa vine de la ea acasa si nu o mai venit la mine desi eu am vazut-o pe varasa k a venit la mine sa ma intrebe de prietena me! O duruto fix in cur! Aveam de gand sa o iert dar dupa ce mi-o facut ieri nu prea mai cred! Eu cum nu mai vb cu niciuna din ele vb doar cu 2 venicini de ai mei (baieti) as vrea sa am si o prietena fata asa ca m-am impacat cu o vecina de-a mea cu care eram ft certata pentru ca o plecat de la ziua mea k se simtea prost! Bine am iertato si-o cerut scuze am inteleso dar problema e ca nu stiu daca am facut ceea ce trebuiea.

Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

Trebuie sa inveti sa ierti! A ierta este ceva foarte frumos! Asa se tin relatiile de prietenie! Nu poti fi foarte inversunata si trebuie sa intelegi prietenii atunci cand pur si simplu poate nu ti poate face toate..pe placul tau! O relatie de prietenie se poate tine o viata intreaga! Sunt total diferite de cele sentimentale! Cele normale trebuie sa fie ceva cu totul aparte! Si prietenia La nevoie se cunoaste ok? Deci Iarta Si mergi mai departe ai sa vezi ca nu vei regreta!@!

1 răspuns:
| MariaFcsb1 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea si sa rezolvati impreuna...dar ai si tu dreptate, putea sa vina sa te strige... sper ca ti-am fost de ajutor:* FUNDA?big grin