| andra95 a întrebat:

M-am certat foarte tare cu cel mai bun prieten... ce sa fac sa ma ierte? Eu sunt de vina :-(

Răspuns Câştigător
| lia a răspuns:

Fa tu primul pas, lasa ambitia deoparte. Incearca sa descoperi unde ai gresit si, vorbeste cu el. Explica-i ca nu are rost sa va certati, viata este prea scurta ca sa o irositi pe certuri.
Puteti analiza situatia cu maturitate. Incercati sa puneti in balanta, ce a gresit unul, ce a gresit celalalt, incercati sa va corectati greselile.

12 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cere-i iertare.Asa este cel mai binewinkingO sa te ierte pentru ca este prietenul tau big grin
Recunoaste ca ai gresitwinking

nony
| nony a răspuns:

Lasa-l cateva zile sa se linisteasca. apoi incerci sa vorbesti cu el si sa-ti ceri iertare. Daca intr-adevar iti e prieten o sa te ierte.Pentru ca in ziua de azi prietenii sunt foarte rari, si prieteniile adevarate ar trebui sa fie apreciate.

| Psihoyounger a răspuns:

Cere-i iertare, dar nu im mod abuziv... Explica-i ca iti recunosti vina si ca vei incerca sa nu mai faci. Cum a spus si nony, daca ti-e prieten adevarat, va intelege si va incerca sa te ierte. Dar nu il presa, ai rabdare pentru ca lucrurile vor veni de la sine...Bafta!

by Psihoyounger

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Iti ceri scuze, iti recunosti greseala si speri sa te ierte...

| Antrax a răspuns:

Spune-i ca iti pare sincer rau ca a fost vina ta si ca e foarte important pentru tine.

| inna a răspuns:

Du-te la el cu o fata de copil inocent si cere-ti iertare si explica-i de ce ai reactionat asa. Daca este cel mai bun prieten cu siguranta te va ierta, de obicei intre cei mai buni prieteni chiar daca exista un moment tensionat sau o cearta se trece foarte usor peste, important este ca unul (cel vinovat de preferat) sa faca primul pas.winking

| Cryssy a răspuns:

Buna... Ce sa-ti spun eu tie...Trebuie sa vorbesti cu acea persoana, sa recunosti ca ai gresit si sa ii ceri iertare, cat mai repede, si daca va vedea ca esti sincera, sigur te va ierta si va veti impaca...succes! pup:*

| kitty_8919 a răspuns:

Cea mai buna solutie sa iti ceri iertare si explica-i de ce ai facut ce ai facut

| nu conteaza_8511 a răspuns:

Incearca sa te bagi in seama cu el, mai intai. Daca vezi ca te respinge, nu renunta. Nu astepta ca tot el sa faca primul pas. O data ce tu esti de vina, tu trebuie sa-ti ceri iertare.SUCCES:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Trebuie să-i ceri iertare!
Să-ţi recunoşti vina.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti ceri iertare?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ofera`i niste explicatii, recunoaste`ti vina, spune`i de ce ai facut ceea ce ai facut. si ofera garantie ca merita sa continuati prietenia.

incearca sa vbesti cu el. daca e dispus sa discute, inseamna ca`ti ofera o sansa.

succes. Dot.