| anonim_4396 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu cu care am stat doi ani deoarece nu ne mai intelegam si am ajuns sa ma bata, acum suntem desp dar il iuebsc enorm si as vrea sa ne impacm. Ce sa fac pentru ca sunt foarte trista si numai tot plang?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga mea, multe fete patesc asta. L-ai iubit atat de mult incat i-ai acceptat orice, ai inchis ochii la multe lucruri urate pe care le facea/spunea, si el si-a cam luat-o in cap.Si daca te batea, inseamna ca nu te respecta, si doi ani i-ai pierdut cu un om pe care credeai ca-l cunosti dar de fapt nu l-ai cunoscut deloc.eu zic asa: sunt multi baieti pe lumea asta care vor vedea ce fata esti, si se vor purta ca atare, te vor respecta, te vor tine in puf, eu zic sa mergi inainte cu capul sus.happy tipul nu te a meritat niciodata.Ai grija de tine, si tine la demnitatea ta de fata, nu meriti sa suferi pentru cineva care nu merita.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te impaca cu un barbat care te bate. Mai bine multumeste lui Dumnezeu ca ai scapat de el si ca nu te mai umileste batand-te ca pe o vita. Durerea iti va trece. Gaseste-ti o ocupatie care sa nu te lase sa te gandesti prea mult la el si da-i voie timpului sa-ti vindece ranile.

| JustMeFlory a răspuns:

Te batea? Si tu plangi dupa unu care a ajuns sa dea in tine? Fata mea sunt milioane de baietii si tu plangi dupa unu care a indraznit sa dea in tine? Nu-mi vine sa cred! Draga mea, intelege ca relatia ajunse-se intr-un punct in care nu se mai putea face nimic! Uita-l! Gasete-ti unul care sa merite, sa te iubeasca, nu sa dea in tine ca nu are niciun drept! Si nu mai plange ca nu vei rezolva absolut nimic, iti faci rau singura! Iesi in lume, plimba-te iesi cu prietenele!
Succes!winking

| Zâmbărici a răspuns:

Daca iti vrei bine mai bine nu mai insista sa te impaci cu el...Stii nu merita osteneala daca a inceput sa te bata.Mai sunt baieti in toata lumea asta. Tu meriti mult mai mult decat un om agresiv langa tine.Si nu mai plange ca vin sarbatorilee incearca sa uiti de el si sa petreci cat poti tu de bine.Lasa-l pe el in pacestraight face. Acuma in fine daca vrei sa urmezi sfatul meu bine daca nu asta estraight face. Este pacat sa suferi pentru un om violent chiar daca il iubesti.

bye

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa-l! Daca acum te bate, mai tarziu ce se va intampla?
Si nu uita: intr-o femeie n-ai voie sa dai nici cu o floare!

| tsimo a răspuns:

Viata merge mai departe.Sunt doua categorii de femei:cele care stau cu persoana respectiva dar sunt batute si permit asta si cele care nu permit sa fie batute si se vindeca cu timpul de "iubirea ucigatoare"... Tu din care vrei sa faci parte? Is up to you... Iubirea se vindeca cu timpul. Poate nu ai gasit barbatul potrivit!