| Little Kid a întrebat:

M-am epilat astazi la 11:15 cu bigul(pe picioare), si m-am iritatcrying nu e prima oara cand ma epilez cu bigul, dar e prima oara cand ma irit.cum pot sa scap de iritatii pana la ora 02:30.atunci plec la scoala, si vreau sa ma duc in pantaloni scurti.va rog mult, ajutati-ma kiss

Răspuns Câştigător
| ILoveYouMore a răspuns:

Iei un prosop moale pe care il imbibi in apa calda si te stergi pe picioare apoi aplicii o crema calmanta, daca nu ai pui putin parfum pe picioare si apoi o crema normala, iar dupa ce au intrat in piele da cu apa rece

Taie cartoful in feliute rotunde, iar, inainte de a-l aplica, clateste-ti picioarele cu apa calduta de la robinet. Aplica feliutele de cartof pe fata si efectueaza un masaj delicat timp de 5-10 minute (mici miscari semicirculare). Substantele din cartof vor intra in piele, iar procesul de reparare a pielii incepe.

2 răspunsuri:
| livia_twilight a răspuns:

Incearca o crema...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu si eu dupa fiecare epilare ma irit am incercat si creme si aparate dar degeaba nsth ce sa mai faccryingcryingcrying