| Gabriela_Diana_1999 a întrebat:

M-am indragostit de colegul meu de clasa. Ne cunoastem de putin timp, doar din septembrie de cand a inceput liceul. Este o persoana deschisa cu care poti vorbi despre tot si toate, uneori cu capul in nori, genul de baiat care arata bine si este un geniu dar nu lasa sa se vada asta preferand sa se ascunda printre glume si prostioare. Era imposibil sa nu imi placa de el. Din zi in zi de cand a inceput liceul si pana acum, ne.am apropiat oarecum. Tine sa se apropie de mine (subtil dar cu subinteles). Eu sunt timida cand vine vorba de chestii emotionale, dar in rest sunt o persoana foarte activa. El e genul de baiat istet, de altfel toti colegii suntem asa. In timpul orelor ( el sta pe randul dinspre geam, iar eu la perete, ne mai departe inca un rand) se uita la mine. O sa spuneti : Da si ce, nu semnifica nimic. Dar e foarte insistent in privire, iar eu nu pot sa ma abtin sa nu ii raspund aidoma. Nu stiu ce sa fac, nu imi doresc sa fim impreuna cel putin nu acum, cand scoala este pe primul loc, dar macar putin sa ne apropiem. El discuta, glumeste mai mult cu celelalte colege, iar cand ma intreaba ceva, ma pierd si dau replici pripite. Please un sfat? Dau funda.happy

2 răspunsuri:
| Loker a răspuns:

Lasa-te indrumata de sentimentele fata de el.

| Gabriela_Diana_1999 explică (pentru Loker):

Am incercat dar de multe ori poate par un pic... exagerata...e ceva de genul '' care cedeaza primul''