| AnaAnastasiaaaa a întrebat:

M-am tuns scurt si imi pare rau. Ce as putea face sa imi cresc parul mai repede?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu cred ca nu depinde de tratamente ci de gena omului si de stilul de viata. http://www.acasatv.ro/......epede.html

| RAY a răspuns:

Cate vrajeli, nimic, cresterea parlui este determinata de genetica si cresterea unghilor, totul find programat inainte sa te nasti tu, totusi proteinele pot avea un rol ca celule cu ele se hranesc

| Madesz a răspuns:

Stiu cum te simti. sad Si eu m-am tuns... cumpara de la farmacie ulei de ricin si da-te la radacini. Dupa o ora te clatesti foarte bine( cu sampon). Funda?

| denisadr a răspuns:

Huh, cunosc sentimentul. Daca il ai pana la umar si nu iti place cum sta il poti indrepta. Dar daca e mai scurt si chiar vrei sa iti creasca repede exista un fel de solutie "miracle oil" este in jur de 150-200 lei si iti creste dupa cum spun ei...18 cm intr-o luna. Dar pe site ul lor scrie si din ce este facut. Iti poti face o maasca pe care sa o aplici de 2 ori pe saptamana. Mixezi un ou, ulei de masline, ulei de ricin, miere(dar mai bine ar fi sa o pui separat, parerea mea), boabe de piper, avocado, castravete si incearca sa gasesti mai multe solutii. Dupa ce stai cu masca pe caap timp de o ora, arunci cand te speli ar trebui sa iti masezi scalpul pentru a creste vascularizarea...asa cred ca se numea big grin, sa circule sangele in zona aceea. Asta ar trebui sa iti faca parul sa creasca mai repede. Si sa nu te speli cu apa foarte fierbinte care piate deteriora părul, si nici sa nu il usuci cu foehnul.
Pupici :*

| Oddo_Alina_1990 a răspuns:

Iti faci masti speciale pentru cresterea parului(gasesti pe net), te poti da cu lei de argan/ricin la radacina. fa ti masaj capilar dimineata si seara(stimulezi circulatia sangelui ce determina cresterea parului. succes!