| Pufulinna a întrebat:

Ma cam plictisesc in ultimele saptamani de scoala.
Ce as mai putea face sa nu ma plictisesc?
Vreau sa profit la maxim de ultimele momente de vacanta!
Fundita :]

Răspuns Câştigător
| curioasa01 a răspuns:

Cărţi, karaoke, filme, yoga.

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Descarcă gratuit de pe net Open Office și documentația lui, ( în română și în engleză, circa 500 MB ) de pe pagini Open Office.org, cauți cu Google. Instalează softul ( circa 160 MB) și învață să lucrezi cu el.
Ai nevoie și de softul Adobe Acrobat Reader sau de altul pentru citit cărți în format electronic.
Și pe ăla îl iei gratuit de pe Net.
Documentația softurilor din grupa Open Office, o găsești pe Internet. Open Office, este un soft similar cu Office, și poate te descurci mai bine, cu acel soft decât cu Office de la Microsoft, că ăsta are multă documentație gratuită, în română și în engleză.
Oricum cu programul Writer scrii frumos la calculator.

Microsoft Office 200x, x=3 sau x=7 sau x=10 sunt softuri care se vând pe bani.
Microsoft Word, este o bucată din M.O. și nu îl poți obține gratis.
Fără bani este Open Office-ul, care este cam la fel de bun ca și M.s. Office.
Este mai interesant să înveți să lucrezi cu un soft, că tot ești în vacanță.
Dacă știi cât de cât Word 2003 lucrezi fără probleme cu Writer!
La salvări poate vei avea ceva probleme, dacă nu citești documentația!
Dacă ai loc mare pe hard poți instala în Dual Bot, un al doilea sistem de operare în paralel cu Windows-ul respectiv Kiwi Ubuntu Linux sau Ubuntu Linux și dacă le instalezi în română, ori unul ori altul, automat îți vin și cu Open Office în limba română.

| anonymousxD a răspuns:

Iesi cu prietenii in oras ca o data cu inceperea scolii nu vei mai avea timp de iesit in oras. happy

| AzZy a răspuns:

Petreceri, iesi cu pritetenii
du-te la fastfood
incearca sa faci un film cu prietenii cu costume si de toate
sa faci un ocncert daca stii sa canti la ceva
sa construiesti ceva din lemn de exemplu
sa faci un blog
sa creezi chestii inutile
mergi in camping cu prietenii/familia
stai pe net
iesi p'afara
joaca-te cu mingea
fa jogging sau fitness

sunt foarte multe chestii de facut

cum ti-am zis si tie, eu cand ma plictisesc chem prietenii, iau haine vechi, aparatuul foto si fac mici filmulete dupa scenarii create de nmoi sau de pe net. Succeswinking

| Charai a răspuns:

Daca tot ai timp liber si nu stii cu ce sa ti-l ocupi, ti-as sugera sa incerci sa iti dezvolti un hobby si sa inveti ceva nou. Daca esti fata, ai putea incerca sa inveti sa crosetezi, sau sa faci accesorii din argila polimerica, conducandu-te dupa tutorialele de pe net. Ai putea invata sa canti la un instrument muzical, fa jocuri in aer liber cu prietenii. Incearca sa scrii poezii. Cu prietenii nu poti iesi in oras toata ziua, iar la strand tot nu poti sa mergi zilnic, asa ca incearca sa iti dezvolti anumite abilitati in timpul asta. Succes si have fun.

| BloodyFlo a răspuns:

Vinde Limonadalaughing Fa-ti o casa in Copa! laughing Iati tooti prietenii si ducetiva la strand! si ai grija sa nu stai in soare! laughing