| MyyyNamee a întrebat:

Ma confrunt cu o mare problema.Cum pot cunoaste fete, si sa fiu placut de ele? Nu prea pot cunoaste fete din cauza vietii sociale care este la pamant.Am incercat sa ma bag in seama cu ele pe Facebook, dar cand le faceam complimente majoritatea imi raspundeau in sec sau deloc. (Cand le-am cerut parere mai toate mi-au zis ca sunt dragut).Am putini prieteni, care i-am cunoscut la sala. De fiecare data cand ii intreb daca vor sa iasa pe afara:unul imi zice de vreo 2 ori ca iese cu o fata, altul ca nu are chef, altul ca iese cu grupul lui
Mentionez ca toti fac parte din aceeasi gasca. Eu am 17 ani si nu imi place deloc situatia.Numai stiu ce sa fac.Va rog mult sa ma ajutati cu sfaturi

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

A place pe cineva e inconstient asta, daca nu te plac nu ai ce face asta e

| OldSoul a răspuns:

Tu stii unde gresesti cu ele?
Probabil nu...
Iti spun eu:
1.Le acorzi prea mare importanta, trebuie sa fii relaxat cand vorbesti cu ele si sa nu-ti pese de un eventual refuz, trebuie sa vorbesti cu ele exact cum vrei, cum vorbesti tu in mod normal, nu sa te schimb doar pentru ca vorbesti cu o fata frumoasa.
2. Fara complimente fara rost!
Nu are nici un rost sa-i adresezi complimente atat timp cat nu o cunosti, complimentele se fac dupa ce o cunosti deja.
Daca incepi din start cu complimente, ele te vor considera un ratat si nu-ti vor acorda alte sanse, un altul "mort" dupa ele, un fel de catelus care daca-l mangai se tine dupa tine oriunde cu speranta ca-l iei acasa.
Cat despre prieteni, nu am ce sa spun, doar ca sala nu e un loc tocmai bun de legat prietenii.
Cam

| vocea a răspuns:

Nu te stresa gandeste pozitiv, trebuie sa detii controlul nu cauta fete inyt-un mod disperat cel mai simplu este sa faci casting yine minte gandeste ca un campion

| Mary0905 a răspuns:

Eu zic sa iti găsești si tu niște prieteni (fetele apreciază cand un baiat are mulți prieteni) si trebuie sa fi destul de șmecher ca sa te placa o fata ( daca nu esti șmecher Si chiar daca te place o sa te ignore) asa ca găseșteti o Gașca si tu... O sa Cunoști mult mai multe fete! Încearcă sa mergi in cluburi si d-astea... (Apropo fetelor nu le plac băieții cu parul scurt) adica in general ele prefera stilul de frizura intr-o parte daca înțelegi

| MariaSilvia1999 a răspuns:

ZuKest are mare dreptate...
https://m.youtube.com/watch?v=aQZUsYzkPW8

Oricum prima regulă și cea mai importantă în este să cunoști persoana pe care vrei să o cucerești. Pentru că dacă nu îi cunoști mai deloc gusturile și slăbiciunile, să cucerești pe cineva poate fi foarte greu și frustrant. Dar dacă cunoști cât de cât persoana dragă, cuceritul vine de la sine...
http://artaseductiei.ro/ce-sa-i-spun-ca-sa-ma-placa/

| LoveAlwaysWins a răspuns:

Heei. :3
Mai întâi, dacă tot vrei să cunoşti fete pe Facebook (mie mi se pare mai potrivit face to face) ai grijă să nu pari disperat. Lasă complimentele pe mai târziu, când ajungeţi să vă cunoaşteţi şi nu le cere părerea despre tine (chiar dacă ar avea o părere proastă, nu multe o să o recunoască). Ar părea că te străduieşti prea mult să fii acceptat. Când cunoşti o fată, pune întrebări astfel încât să găseşti subiecte/interese comune. Să fie şi ea implicată în subiect şi să o mai cunoşti. Nu te stresa, fii natural şi persoana potrivită o să te placă. Cât despre prieteni, încearcă să te integrezi în alt grup. Aparent cei de la sală nu caută amici noi. Sper că te-am putut ajuta. ^_^

| LoveAlwaysWins a răspuns:

Heei.