| Andaa32 a întrebat:

Ma doare. simt un gol in inima. Pe fostul' prieten sa zic asa, il cunosc de 3 ani buni de experiente placute atat cat si neplacute. Ca in orice relatie. Dupa certuri, si impacari pentru o perioada destul de lunga nu am mai tinut legatura. Eu fiind foarte geloasa, vreau sa zic. suport sa fiu calcata in picioare, mintita, si alte lucruri, dar sa fiu inselata e punctul meu cel mai slab, mi se pare corect sa spui in fata decat sa folosesti aceasta norma, "sa inseli" happy. Si dupa ceva luni am inceput iar sa vorbim, sa ne impacam, insa astazi am aflat de la prietenul lui cel mai bun ca el mai avea pe "una". oh go on cu care practic " ea nu trebuia sa stie de mine, " si nici eu de ea. oh go on Cand i-am zis de ce mi-a zis prietenu' lui, a zis ca minte si chesti. insa are dovezi ( mai multi prieteni care au fost de fata ) etc ca asa a fost. si totusi oricat de tare m-a durut i-am zis ca s-a terminat si chestii si sa nu ma mai caute si ca de data asta e definitiv.
Banuiesc ca voi nu ati putea ierta asa ceva..mai ales ca facea asta de luni bune. oh go on si tot el face pe inteligentu'... cum sa trec peste..cum sa nu ma mai gandesc? mentionez ca prietenul lui vrea sa fie cu mine si tine foarte mult la mine.

2 răspunsuri:
| Raluu21 a răspuns:

Nu e o solutie sa te arunci in bratele prietenului lui, momentan nu cred ca esti pregatita sa iubesti din nou si nu ti ai face bine nici tie nici lui daca ati fi impreuna.
Eu te inteleg si ai facut foarte bine. trebuie sa fi puternica si nu cumva sa il ierti. e clar ca nu te merita :*
Acum ca esti singura ai tot timpul din lume pentru tine: gandeste te la lucrurile care iti plac, fa te frumoasa, iesi cat mai mult, iesi cu fetele peste tot la agatat, distreaza te si fi optimista ptc toate trec la un moment dat :*
O perioada nu ai ce sa faci. e inevitabil sa nu suferi daca ai iubit pe cineva. Dar priveste partea buna, ca ti ai dat seama in sfarsit ce persoana aveai langa tine si ti ai facut un bine ca ai scapat de ea happy
Ai grija de tine pup :*

| Jo123 a răspuns:

Nu trebuie sa fii nici cu prietenul lui, dar nici cu el. Da, stiu, daca intr-adevar tii la el, e dificil, dar am trecut si eu exact prin ce treci tu. Ceea ce va face odata o va face si a doua oara, iar tu nu esti acolo roata lui de rezerva. Iar cu prietenul lui nu va trebuii sa fii deoarece ar pica extrem de prost imaginii tale.