| Andaa32 a întrebat:

Ma doare. simt un gol in inima. Pe fostul' prieten sa zic asa, il cunosc de 3 ani buni de experiente placute atat cat si neplacute. Ca in orice relatie. Dupa certuri, si impacari pentru o perioada destul de lunga nu am mai tinut legatura. Eu fiind foarte geloasa, vreau sa zic. suport sa fiu calcata in picioare, mintita, si alte lucruri, dar sa fiu inselata e punctul meu cel mai slab, mi se pare corect sa spui in fata decat sa folosesti aceasta norma, "sa inseli" happy. Si dupa ceva luni am inceput iar sa vorbim, sa ne impacam, insa astazi am aflat de la prietenul lui cel mai bun ca el mai avea pe "una". oh go on cu care practic " ea nu trebuia sa stie de mine, " si nici eu de ea. oh go on Cand i-am zis de ce mi-a zis prietenu' lui, a zis ca minte si chesti. insa are dovezi ( mai multi prieteni care au fost de fata ) etc ca asa a fost. si totusi oricat de tare m-a durut i-am zis ca s-a terminat si chestii si sa nu ma mai caute si ca de data asta e definitiv.
Banuiesc ca voi nu ati putea ierta asa ceva..mai ales ca facea asta de luni bune. oh go on si tot el face pe inteligentu'... cum sa trec peste..cum sa nu ma mai gandesc? mentionez ca prietenul lui vrea sa fie cu mine si tine foarte mult la mine. oh go on

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Un asemenea gest este de neuitat.

| SkyPilot a răspuns:

Nu te grabi sa intri in alta relatie decat daca tipul respectiv iti place foarte mult. Nu cumva ti-a spus ce ti-a spus ca sa va desparta?
Ai dreptate, eu (baiat) nu as ierta. Nu mai pot avvea incredere si in aceasta situatie ce rost ar mai avea relatia?
Il ocolesti, nu te mai gandesti la el, nu-I mai raspunzi, il blochezi si iti ocupi timpul cu pasiunile tale, cu scoala si cu prietenele tale. Inca odata, nu te grabi sa intri in alta relatie, de obicei relatia noua nu tine daca e inceputa prea curand dupa cea veche.

| mleonte81 a răspuns:

Nu are rost sa te oferi cuiva care nu merita.