| FQ a întrebat:

Ma pot transfera de la liceu la scoala profesionala?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, daca indeplinesti conditiile prevazute si se aproba transferul de catre CA al scolii de transfer.
Va trebui sa vezi daca indeplinesti si conditiile prevazute de regulamentul scolii profesionale.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a se realiza transferarea de la o scoala la alta, elevii vor depune o cerere la scoala unde doresc sa se mute, apoi in baza acordului dat de directorul scolii respective, vor depune o alta cerere la scoala de provenienta, iar dupa obtinerea acordului celor doua parti se pot muta. La sfarsit, se duce la scoala noua dosarul cu foaia matricola, copiile dupa actele de identitate si certificatele/diplomele de studii obtinute (adica dosarul depus la prima scoala). Succes!

| neutrino a răspuns:

Da, dar este pacat sa faci o asemenea greseala. Mai tarziu te vei gandi cum sa faci un liceu. Liceul il parasesc numai cei ce nu fac fata unui asemenea sistem de invatamant, iar parintii tai nu vor fi bucurosi la aflarea deciziei tale.