| Gaara5846 a întrebat:

Ma pune diriga sa ma tund straight face ceva sfaturi sa scap de tuns....innebunesc

7 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Dacă eşti fată, îţi poţi prinde părul când ai ore cu ea.
Dacă eşti băiat, poţi să te tunzi foarte puţin, să pară părul mai scurt, mai îngrijit.
Am avut şi noi un coleg pe care-l tot punea diriginta să se tundă şi până la urmă s-a dus, că se lua de el în aproape toate orele.
Dacă mama ta e de acord cu tunsoarea pe care o ai acum, poţi să îi spui că îţi face probleme diriginta şi să vorbească cu ea.
Dar dacă nici mama ta nu e de acord şi mai aude că ţi-a zis şi diriginta să te tunzi, nu prea ai altă variantă.

O zi plăcută!

| Wehrmacht a răspuns:

Si cum a reactionat cand i-ai spus ca nu vrei sa te tunzi deoarece iti place cum iti sta asa?

| Gaara5846 explică (pentru Wehrmacht):

Era o baba comunista de 60 de ani ....si zicea k arat k cainii dingo rolling on the floor)))

| Wehrmacht a răspuns (pentru Gaara5846):

Spune-i ca nu te tunzi si gata.BlackBirds are dreptate, este ilegal.Vezi in constitutie articolele 26, 29, 30, 22.De obicei astia incalca cate un alineat din fiecare.Nici in regulament nu are ce cauta o astfel de regula.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu te tunzi.
La scoala te duci sa inveti, nu sa-ti spuna altii cum sa-i aranjezi freza. Daca tu ai chef sa-ti pui chilotii peste panstaloni, sa te razi pe cap, apoi sa-ti vopsesti parul de pe picioare in verde si sa te duci asa la scoala, profesorii nu te pot acuza de nimic. Tu te duci acolo doar sa inveti, comportamentul si vestimentatia ta nu ar trebui sa-ti faca probleme. Daca profesorii si directorii iti zic ceva, tin sa te anunt, ca asta e ilegal.

| Radu284 a răspuns:

Daca scoala are un regulament pe care l-ai semnat, si in care se specific un anumit cod al parului, atunci trebuie sa te conformezi. Altfel, ii poti spune lui diriga ca atata timp cat tu nu-i spui ei ce sa faca cu parul ei, nici ea sa nu-ti spuna ce sa faci cu parul tau.

| Iulian000 a răspuns:

Daca nu iti surade tunsul aranjeaza ceva cu diriginta ta... spre ex un coleg de-al meu la orele de chimie poarta bentita...a facut o intelegere cu profa si poarta bentita. Fa si tu o intelegere cu ea