| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt asa singur uneori.
Ce am nevoie? De o persoana care sa ma inteleaga!
Fac sala de 5 ani si cred ca asta e unica mea prietena momentan.
(Am ore fixe la alimentatie..suplimente sunt obsedat de treaba asta, nu beau nu fumez DELOC nici ocazional!)
De ce fetele prefera baietii care beau/fumeaza/se drogheaza si totusi eu sunt asa singur...nebagat in seama, de ce? ..Sunt cu moralu la pamant si uneori ma intreb de ce fac sala? Hmm si raspunsul il stiu singur pentru ca fac ceea ce imi place (ceea ce stiu mai bine) e visul meu..am 21 de ani..am timp si de fete dar nu prea vin mi se pare ca au o gandire ciudata sau sunt eu un ciudat? Ma uit la alti baieti par toate bune, ce nu e in regula cu mine? Am ajuns sa scriu aici ceea ce gandesc oare cineva ma asculta?

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut, problema ta este de doua feluri:

Atitudinea gresita in grupul de prieteni gresit.

Incearca sa intelegi asta si ai doua directii: ori iti schimbi atitudinea, modul de a vedea lumea, etc. Ori schimbi grupul de prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O idioata cauta un idiot. e atat de simplu. si eu fac sala de 2 ani, cu intreruperi dar la ce fete am vazut, vai de mine, mai bine ca sunt eu retras si nu bag pe nimeni in seama laughing. una cu ceva in cap pe langa tarana va fi si pentru tine, dar in timp. soarta. nu se poate la toti toate cele bune. bine ca ai zis ca faci sala pentru tine si nu pentru fete ca ai fi parut ipocrit. si fara suparare dar si asa pari, putin. alea care le vezi tu cu betivi drogati, sunt la randul lor niste fete care nu ai viitor, nu vad de ce ti-ai batea capul cu ele. intr-adevar, toti vrem ceva frumos, dar degeaba daca e proasta facuta gramada sau vrei panarama care a facut sex cu tot orasul.

"am 21 de ani..am timp si de fete dar nu prea vin mi se pare ca au o gandire ciudata sau sunt eu un ciudat?", in ziua de azi fetele s-au obisnuit ca baiatul sa faca absolut orice, primul pas, sa le inviti mereu afara, sa ai tu deja planul unde cat, sa platesti tuu, etc etc. deci daca stai, nu prea o sa vina nici dracu la tine. cel putin eu asa am liniste laughing, stiind ca nezicand nimic, nici alta nu o sa zica nimic. doar daca e obsedata de aia care nu are ce manca si vrea sa manance la restaurant cu mine.(am vazut si auzit multe de genu, asa ca nu vorbesc la misto)

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Fetele alea sunt la fel de distruse ca si aia. Fac parte din aceeasi tagma. De aceea, rar intalnesti fete ca lumea. Poate asa-i moda acum, mai bine sa nu te iei dupa ea. Nu-ti face griji, Dumnezeu da cand vine momentul, si mai ales asteapta sa iti dea tot ce-i mai bun. Incearca sa faci mai multe activitati, pe langa sala, nu stiu, inot, dansuri, sau orice altceva iti place. Prin aceste lucruri iti faci cercuri de prieteni (printre care si fete) in care te poti integra si care te pot ajuta sa iti invingi singuratatea. Un lucru bun ar fi sa-ti gasesti fete cu aceleasi aspiratii si preferinte ca si ale tale. Poate ar trebui sa-ti schimbi putin modul de a gandi, priveste spre viitor cu zambetul pe buze si mai ales gandeste pozitiv. Daca lucrul asta te face sa te simti mai bine, gandeste-te ca nu esti singurul pe pamantul asta. Si natura poate fi, de asemenea, un remediu naturist. Aa, ok. Te poate face sa te simti mai bine.
Nu te cunosc, dar cred ca nu e nimic in neregula cu tine. Eu cred ca tu vezi doar acei baieti care beau, fumeaza si se drogheaza. Pentru ca aia sunt inconjurati de fete. Si revin la ce am scris la inceput. Din aceeasi tagma. Dar si tu faci parte dintr-o tagma. Aceea a oamenilor sanatosi, in primul rand, fara vicii, care fac sport si isi mentin sanatatea fizica dar si psihica. A oamenilor care vor face ceva in viata lor, spre deoebire de betivi si drogati. Adica a societatii perfecte.