| 2k18Tpu a întrebat:

Mai exista adolescenți maturi sau macar diferiți?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Eu consider că eram matur la vârsta adolescenței. De aici reiese că ori eram matur ori că nu m-am maturizat niciodată, deși nu mai sunt chiar adolescent și nu mi-am regretat niciodată deciziile luate. Nu mă consider special, cu siguranță sunt și adolescenți mult mai maturi decât eram eu atunci chiar dacă nu sunt așa mulți sau dacă nu ies așa mult în evidență ca cealaltă categorie de adolescenți.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand au existat adolescenti identici?

| Xdreaper21 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Prin diferiti cred ca se refera la cei care nu fumeaza nu se uita la seriale nu injura(baieti) nu dau cu seen(fete)
Lista poate continua adica serios spui ca nu sunt identici
Intreaba un adolescent despre ce face zilnic in afara de invatat sincer si compara cu inca 3 sau 4 e foarte probabil sa fie identici aproximativ
Adica fumat jucat pe pc seriale stat pe Facebook

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Xdreaper21):

Eu nu am trait intr-o turma. Eu cu colegu' le aveam cu bautura, el si cu fumatul, eu cu masinile, alti prieteni cu masinile si sala, altii cu invatatul.
Toti oamenii sunt diferiti intre ei, dar e normal sa avem ocupatii comune. Dintr-un oras cu 8000 de tineri intre 14 si 19 ani, si vreo 20 de posibile ocupatii in timpul liber, normal ca o sa ii gasesti "ciorchine" in toate categoriile, si o sa ti se para ca toti sunt la fel.
Nu inteleg unde e problema, pana la urma. Ai vrea sa construiasca bombe, sau sa descopere leacuri pentru cancer?
Pana si stilul "boschet", sau clasicul "roacăr" sunt niste categorii numeroase. E normal sa te asemeni cu altii.

| peperonies a răspuns:

Nu. tu esti singura.

| Ïdc_Alexia_1974 a răspuns:

Exista, doar ca inca nu au aparut in viata ta!
Si poate e bine, poate ca ei inca te tin in perioada de copilărie, cei ce inca nu s au maturizat