| anonim_4396 a întrebat:

Mai sunt 3 saptamani si incepe scoala, nu am nimic cu scoala, dar am un coleg de clasa care ma enerveaza si de asta nu astept scoala. Trec a 10-a.

Rade cam din orice, de ex. daca fac un exercitiu corect la sport rade de nu mai poate sau ceva de genul. Deci in general cam rade din orice ce fac eu in general, dar nu numai de mine si de alti colegi.

In pauze face numai glume poaste de gay! Ia capetele la unii colegi sau la mine si ne baga capetele intre picioare si zice tot timpul "gata nebunule" :X.

De multe ori ma trimitea la magazin in pauze sa ii cumpar suc, chip-uri, etc. Nu pot sa ma impotrivest pentru ca e mai inalt si este foarte solid!

Sau mai pune aceleasi intrebari tampite gen "Cand ti-o faci?";
"De cate ori fac ai tai?". Numai intrebari perverse, scarboase si fara sens!

Cum pot sa fac sa ma impotrivesc lui si sa-l fac sa inceteze?

4 răspunsuri:
| KaSS a răspuns:

Iti spun ceva dar sa nu te superi, trebuie sa iti scoti morcovul din fund si tu si prietenii tai sa ripostati sau sa ii explicati frumos, degeaba e mare daca e prost si crescut in padure.

| testoasa1 a răspuns (pentru KaSS):

Faza cu morcovul mi-a spus-o si tata, fara gluma! Mi-a spus sa-l ignor, dar cum as putea sa ignor un astfel de specimen? ":X

| SteinZer0 a răspuns:

Oamenii ca el, care habar nu au ce e ala respect, stiu mai mult ca sigur de frica. Sa inteleg ca el e "alpha" acolo. Chiar daca e solid, nu trebuie sa-ti asumi ca va iesi invingator dintr-o confruntare. Il poti ravasi destul de bine daca esti inteligent. Ati putea (tu si colegii) sa-l zguduiti putin, e ok daca sunteti mai multi ca doar nu-i onoare printre hoti. Cum nu stiu vreun detaliu despre tine sau despre el imi pot da doar cu parerea, dar sa inveti manipulare sociala ti-ar prinde bine mai mult ca sigur.

| FLuturas1albastru4 a răspuns:

La morgă oameni buni, acolo oameni buni