| drutza98 a întrebat:

Maine este evaluarea nationala la limba romana. Insa am o nelamurire : Atunci cand rezolv variante de subiecte, la subiectul I se acorda 42 de puncte, iar la subiectul II se acorda 36 de puncte. Dar nu inteleg, 42+36=78 si 78+10 puncte din oficiu nu da nicidecum 100 puncte. Va rog explicati-mi, dau funda, va rog :]
Scuze de categorie, e mai populata straight face

Răspuns Câştigător
| SuperMagicSmile a răspuns:

12 puncte le primesti daca inteleg aia ce scriilaughing

3 răspunsuri:
| VerdeCaPortocala a răspuns:

12 puncte se dau pe scris. (asezare in pagina, scris eligibil )

| karinaandreea1 a răspuns:

Pai nu ai adaugat punctele pentru ortografie, incadrarea corect in pagina. punctuatie etc toate astea valoreaza 12 p